Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio



           Mandy Robotham "Karo kūdikis"





 Man labai patiko kūrinio dvilypumas: dvigubos istorijos, tiksinčios įvairiems skaitytojams: viena švelni, netikėtos meilės istorija, antro pasaulinio karo fone, kita - koncentracijos stovyklos žiaurumas be jokių pagrąžinimų.

Tiems, kas sakys " na pabodo jau ta karo tematika, tie genocidai.." galima drąsiai pasakyti - ši istorija kiek kitokia. Man patiko, kad šįkart istorija ne iš žydo (-ės) perspektyvos, bet iš vokietės, kuriai teko ne ką lengvesnis gyvenimas nei pastarųjų..

"Karo kūdikis"- intriguojanti istorija vokietės Ankės akimis, kuri dirbo akušere koncentracijos stovykloje. Tuo pačiu, istorija pasakoja dabarties istorija, kur Ankei tenka išskirtinis pasiūlymas (tiksliau- įsakymas) priimti Hitlerio meilužės kūdikį..

Veiksmo čia - nedaug. Tačiau įvairiausių emocijų sukuria negailestingai daug. Pykau ir burnojau, ašarojau ir šyptelėjau ne kartą. Manau, tokia knyga, kad ir skamba kaip "sunkioji literatūra", tačiau puikiai tinka poilsiui. Žinoma, jaunoms mamos ar nėščiosioms jos nesiūlyčiau. Daug ir detaliai pasakojama apie nėštumus ir gimdymus be pagražinimų, pačiomis baisiausiomis situacijomis, tad jautrioms skaitytojoms gali būti per daug.

Iš kitos pusės, man knyga buvo atgaiva, kuri neleido atsiplėšti: gavau ir meilės ir žiaurumo, tačiau abi istorijos kartu - tarsi geriausiai suderinti ingredientai. Skaniai ir smalsiai. Man patiko. O jums? 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Lucy Score "Tai, kas niekada nesibaigia" Knyga, kurią skaičiusieji pasidalino į dvi puses: kuriems labai patiko ir tuos, kuriems nepatiko. Aš esu abiejų sąjunga: man knyga suteikė ir poilsį ir erzino, tad trumpai apie tai, ką aš išgyvenau, skaitydama "Tai, kas niekada nesibaigia". Istorija tokia pati, kaip ir daugelio meilės istorijų: nuo priešų iki mylimųjų, kaip ir bandyta linkti į meilės trikampį (ir ačiū Diev. - persigalvota), tačiau ši tema neplėtota. Nieko išskirtinio ar įdomaus. Bent man taip atrodo. Patys veikėjai turintys savo šarmo, tačiau nei vienas jų (nebent tik  Naomės dukterėčia) stiprios simpatijos nesukėlė: neįtikino ir griežtojo Nokso perdėtas geranoriškumas, nei saldusis jo brolio charakteris, nei pati Naomė nebuvo įdomi. Labiau.. nesuprantama ir neįdomi. O didžiausias man knygos minusas buvo atviros sekso scenos, kurios vaizduotei nepaliko nei trupinėlio. Gašlios replikos kartais irgi vertė susiraukti, tačiau sekso scenos galėjo bent šiek tiek pa
Silvia Moreno - Garcia "Daktaro Moro duktė" Tikrai nenustebčiau ir juolab neteisčiau, jei šią knygą skaitytojas pasirinktų vien iš viršelio. Tačiau kad ir kokio nuostabumo šis knygos viršelis, knygos turinys taip pat labai maloniai nustebino. Apie daktarą Moro ir jo išskirtinius eksperimentus jau tikriausiai daugelis yra girdėję, (yra net filmas) tačiau skaityti knygą ir žiūrėti filmą - dvi išskirtinės patirtys, kurių geriau net nelyginti. Daktaras Moro, apimtas savimeilės ir trokšdamas pasaulinio pripažinimo, eksperimentuoja su gyvūnų ir žmonių hibridais. Jis įsitikinęs, kad tik jo išskirtiniai moksliniai gebėjimai, vieną dieną jam atneš nepavydėtiną šlovę, o kartu ir galbūt - atradimus, kurie išgelbės daugumą žmonijos. Tačiau nei jis pats, nei skaitytojas negali net nujausti, kur link ši istorija suka... O kiek jausmų tai sukelia! Sunku įsivaizduoti ne tik kaip atrodo šie daktaro sukurti sutvėrimai, bet ir kokie jie sumanūs, drąsūs ir unikalūs. Skaičiau ir grožėjausi visa š
Nick Trenton "Nesuk sau galvos" JEI esate tikras mąstytojas, kuris turi visada viską išstudijuoti, apmąstyti, visada visas situacijas turite išnagrinėti iš pagrindų "o jeigu bus..." arba "kodėl man pasakė..." - ši knyga skirta būtent jums. Jau niekam ne paslaptis, kad daugiausiai mąstantys patiria daug daugiau streso, nei mažiau į smulkmenas pasidavę žmonės. Kaip autorius pats sako - jei daug mąstai, mažiau darai. O tai ir yra viena iš pagrindinių punktų, kodėl gyvenimas nesiklosto taip gerai, kaip tikimės. Knyga plonytė ir teorinė medžiaga pateikta patraukliai. Iškart pajaučiau prielankumą autoriui, kad nevyniojo žodžių į vatą ir iškart pasakė, kad konkrečių taisyklių ar būdų nustoti per daug mąstyti ne tik nėra, bet ir neverta jų kurti. Tad knyga visai ne apie tai, kaip nustoti kažką daryti (vėl ir vėl viską permąstyti), bet atpažinti save kaip per daug mąstantį ir gerai save išnagrinėjus, tai pakeisti, kol tai neiššaukė to padarinių - didelio streso lyg